۰۱ خرداد

گزارش سخنرانی «ارگونومی و چشم‌اندازهای آتی»

سخنرانی علمی تحت عنوان «ارگونومی و چشم‌اندازهای آتی به همراه مطالعه موردی»، توسط آقای دکتر روزبه قوسی (عضو هیأت علمی دانشکده مهندسی صنایع)، آقای دکتر حسن صادقی نائینی (عضو هیئت علمی دانشکده معماری و شهرسازی) و مهندس علی چگینی (دانشجوی کارشناسی ارشد دانشکده مهندسی صنایع)، روز دوشنبه مورخ ۱۶ اردیبهشت ماه ۹۸ ساعت َ۱۳:۳۰ الی ۱۵ در سالن شهید شهبازی و با حضور دانشجویان، فارغ‌التحصیلان و اساتید دو دانشکده مهندسی صنایع و دانشکده معماری و شهرسازی برگزار گردید.

در این همایش ابتدا آقای دکتر قوسی کلیاتی درباره مهندسی فاکتورهای انسانی، ارتباط آن با مهندسی صنایع و نقش آن در ارتقاء بهره‌وری واحدهای تولیدی و خدماتی مطرح نمود. در بخش دوم سخنرانی، آقای دکتر حسن صادقی نائینی، سیستم‌های حمل دستی بار را مورد بررسی قرار داد و پرکاربردترین روش‌های ارزیابی ریسک را به اختصار معرفی نمود و روش معادله تجدیدنظر شده حمل بار نایوش را به تفصیل شرح داد.

در بخش سوم سخنرانی، آقای مهندس علی چگینی به تشریح مجموعه کارهای آزمایشگاهی خود در آزمایشگاه ارگونومی پیشرفته دانشکده معماری و شهرسازی پرداختند. ایشان ضمن ارائه تحلیل آماری قدرت عضلانی، نقش جنسیت و ویژگی‌های فردی دانشجویان در میزان قدرت ایستای عضلانی آنان را بررسی نمود که منجر به اصلاح معادله تجدیدنظر شده حمل بار نایوش برای جامعه ایرانی گردید. وی همچنین با استفاده از نرم‌افزار R، روندهای تحقیقاتی حوزه ارگونومی و کیفیت و کمیت مقالات اخیر چاپ شده در حوزه حمل دستی بار را تحلیل کرد.

در پایان نشست، حاضران سوالات خود پیرامون نحوه بکارگیری از نرم‌افزار R و چگونگی تحلیل خروجی‌های آن را مطرح نمودند و پاسخ آنان توسط ارائه‌دهندگان بیان گردید.

دیدگاه خود را بنویسید